Poriadok v kuchyni? Tieto tipy vám to uľahčia.

27-rwk-big-image

Kuchyňa je miesto, kde trávime podstatnú časť nášho času. Okrem toho že tu varíme a pečieme chutné jedlá či koláče, chceme ju mať peknú a čistú. Udržiavanie poriadku je však mnohokrát náročné ako na čas, tak aj na energiu. Ako si teda upratovanie v kuchyni uľahčiť? Prečítajte si niekoľko tipov.

Umývajte riad priebežne

  • Určite sa vám už stalo, že pri varení alebo pečení sa vám nakopila hŕba špinavého riadu a kuchyňa vyzerala ako po výbuchu. Aby ste sa tomu vyhli, najlepšie bude, ak riad budete umývať priebežne počas prípravy jedál. Tiež nepoužívajte všetky taniere a poháre naraz. Pri príprave jedál môžete použiť rovnakú vec viackrát. Napríklad dosku na krájanie môžete použiť na nakrájanie chleba ale aj zeleniny.

Dodržujte ukladací poriadok

  • Každý druh potraviny či suroviny by mal v kuchyni mať svoje dané miesto. Vyhnite sa tomu, že budete mať pri varení chaos a odkladajte veci priebežne. Nevyberajte napríklad všetky koreniny naraz, ale používajte ich priebežne. Rovnako tiež po prinesení nákupu domov ho vykladajte systematicky. Ak neviete, ako uskladňovať niektoré potraviny, prečítajte si v tomto článku.

Nepodceňujte používanie digestora

  • Ak v kuchyni nie je dostatočná cirkulácia vzduchu, môže v dôsledku zvýšenej vlhkosti dôjsť k vzniku plesní. Tie sa objavujú vo forme tmavých fľakov na stenách či iných povrchoch. S využitím digestora, ktorý odvádza vodné pary vznikajúce pri varení, sa tomu vyhnete. Ak sa však už pleseň vo vašej kuchyni objavila, vyčistiť ju môžete s pomocou čistiacich prostriedkov proti plesniam a baktériám.

Pridajte Komentár

Scroll to Top