Polymérová plošná dezinfekcia

Polymérová plošná dezinfekcia je viacúčelová dezinfekcia, ktorá neškodí životnému prostrediu a rovnako neškodí povrchom (sklo, drevo, železo, textil,…), na ktoré je aplikovaná. Zároveň nie je škodlivý pre ľudskú pokožku a srsť vašich domácich miláčikov, pretože majú rozdielne biochemické vlastnosti. Táto dezinfekcia navyše ochráni kovy a potrubia pred koróziou. PHMG nie je horľavá a ničí baktérie, kvasinky, vírusy, plesne, riasy a dlhodobo chráni povrchy proti mikroogranizmom. 

Pomocou tohto druhu dezinfekcie Vám vytvoríme prostredie nehostinné pre budúci výskyt mikróbov, pretože PHMG chráni ľudí a prostredie pred nákazou a vírusmi. Dĺžka pôsobenia tejto ochrany je rozdielna v závislosti od materiálu a povrchu, na ktorý sa dezinfekcia aplikuje. V suchom prostredí však môže byť účinná 10 dní až 8 mesiacov. Účinok sa znižuje napr. v dôsledku dažďa alebo pri čistení materiálu iným prípravkom. Tento druh je ekologickým zástupcom chlóru. 

Na akom princípe funguje polymérová dezinfekcia ?

Polymérová plošná dezinfekcia sa skladá z dvoch zložiek: PHMG (Polyhexamethylen-guanidin chlorid) a N-alkyl (dimethyl benzyl ammonium chlorid). Ak sa spoja tieto zložky vzniká roztok, ktorý má veľmi silný dezinfekčný účinok. Princíp odstránenia mikroorganizmov z povrchov spočíva v tom, že kladne nabitý katiónový polymér priťahuje záporne nabitú bunkovú membránu mikroorganizmu, ktorá sa pri kontakte s PHMG naruší. Následne bunka mikroorganizmu zaniká.

Ako prebieha aplikácia?

Ide o bezdotykovú aplikáciu na miesta, ktoré máte záujem dezinfikovať.  Na aplikáciu používame špeciálne elektrostatické postrekovače, ktoré zabezpečia nielen účinnú, ale aj rýchlu dezinfekciu. Vďaka elektrostatickému náboju sme schopní rovnomerne pokryť všetky dostupné povrchy, bez toho aby sa prerušovala prevádzka alebo práca zamestnancov firmy alebo chodu domácnosti.

Výhody polymérovej dezinfekcie

Plocha

Cena

Scroll to Top