Voňavý domov bez chemických prostriedkov

Určite ste už počuli, že chemické čistiace prostriedky môžu mať množstvo škodlivých účinkov? Podráždenie pokožky, očí, alergie bolesti hlavy, či problémy s dýchaním. Môžete však tomu predísť napríklad aj používaním potravín, ktoré nájdete v domácnosti. V tomto článku nájdete pár tipov ako rozvoňať domácnosť aj pri použití octu alebo sódy bikarbóny. 

Za takýto nákup utratíte určite menej ako za prostriedky na umývanie kúpeľne, či kuchyne. Stačí si do svojho nákupného košíka prihodiť aj prírodný esenciálny olej v obľúbenej vôni a vyrobiť si doma zmes vhodnú do práčky, sušičky, umývačky riadu, vône do bytu, auta alebo kancelárie. Pridajte pár kvapiek a ten váš domov nielen rozvonia, ale aj ochráni povrch pred znehodnotením. Odporúčame vône striedať napríklad aj v závislosti od typu miestnosti a účelu.

Aký je rozdiel medzi prírodným esenciálnym olejom a chemickým osviežovačom? 

Chemický čistič pachy iba maskuje, ale neničí ich, zatiaľ čo esenciálne oleje pôsobia priamo na molekuly, ktoré vaše telo vníma ako pach a zneškodňuje ich. Najlepším spôsobom ako esenciálny olej dostať do ovzdušia je difúzer, ktorý rozptýli studenú paru do prostredia, čím vydrží vôňa vo vzduchu až niekoľko hodín a následne môžete prijímať všetky výhody, ktoré samotný olej ponúka. 

Vstup do domu 

Vôňa škorice, pomaranča alebo citróna bude pôsobiť na vašich návštevníkov jasne a povzbudzujúco. Evokujú v nich teplo domova a spolupatričnosť nielen počas obdobia Vianoc pre ktoré sú tieto vône charakteristické.

Vyrobte si pri vstupe do domu difuzér. Do dizajnovej misky alebo vrecúška nasypte hrsť ryže a pokvapkajte ju jednou z vyššie uvedených vôní.

Kuchyňa

Mastné alebo zaschnuté škvrny, ktoré sa ťažko čistia? Poradí si s nimi ocot a citrusové vône, ktoré majú antibakteriálne a dezinfekčné účinky a navyše odpudzujú hmyz s ktorým si často nevieme poradiť, hlavne počas letných dní.

Do 0,5 litra vody a 0,3 l octu pridajte 5 kvapiek esenciálneho oleja citrónovej vône. Zmes vlejte do nádoby s rozprašovačom, pretrepte a môžete ho začať používať na čistenie akýchkoľvek predmetov a povrchov v celej domácnosti, nie iba v kuchyni.

Máme pre vás tip na ekologické balenie potravín, ktoré nielen ochránia potraviny, ale predĺžia aj ich čerstvosť. Viac sa dozviete na www.voskovevrecka.sk 

 

Kúpeľňa

Zaobstarajte si aj eukalyptovú vôňu esenciálneho oleja, aby vo vašej kúpeľni zavládla čistota a sviežosť ako vo wellness salóne. Navyše každým nádychom podporíte imunitný systém a dýchacie cesty

Pripravte si do nádoby s rozprašovačom 0,2 l vody a 10 kvapiek esenciálneho oleja s vôňou eukalyptu alebo čajovníka. Ak máte k dispozícii difuzér, nechajte ho aspoň pol hodinu zapnutý predtým než vojdete do sprchy alebo kúpeľa.

Spálňa

Vďaka esenciálnemu oleju s vôňou levandule bude zaspávať ako na obláčiku. Navyše táto fialová rastlina z francúzska má antivírusové, baktericídne a fungicídne účinky, navodzuje pokoj a pôsobí priaznivo pri bolestiach hlavy a psychických problémoch. 

Zmiešajte 0,3 l vody s 5 kvapkami levanduľového esenciálneho oleja a prelejte zmes do rozprašovača. Následne miesta blízko postele a posteľnú bielizeň jemne postriekajte. Vôňa vás upokojí a navodí tú správnu atmosféru pre hlboký spánok

Veríme, že sa pri nákupe v drogérii a potravinách si na tento článok spomeniete a nebudete sa báť skúšať naše tipy a sami odhalíte kúzlo po domácky vyrobených čistiacich prostriedkov. tejto časti nájdete ďalšie domáce tipy a triky na umývanie v domácnosti, ktoré zvládne každý.

Vyberte si z našej ponuky šikovných pomocníkov nielen na umývanie okien

Súprava utierok z mikrovlákna pre kúpeľne

35.99 € s DPH

Dve utierky na podlahu sa postarajú o žiarivo čistú podlahu v kúpeľni. Pomocou návleku na ručnú hubicu je možné bez námahy odstrániť aj zvyšky vodného kameňa a mydla. Vďaka leštiacej utierke zažiaria zrkadlá a iné hladké povrchy v novom lesku.

Čistič okien
WV 5 PREMIUM

89.99 € s DPH

Perfektná súprava s čističom okien s odsávaním WV 5 Premium sa raz-dva postará o čisté okná bez šmúh – bez kvapkania. Vďaka vymeniteľnej batérii, ktorá sa dá dokúpiť, sú možné nekonečné čistiace práce bez problémov.

Parný čistič SC 1

79.99€ s DPH

Kompaktný ručný parný čistič SC 1 čistí úplne bez chémie a nájde uplatnenie v domácnosti prakticky kdekoľvek. Pri dôkladnom čistení parným čističom Kärcher odstránite 99,99 % všetkých baktérií bežných v domácnosti, ktoré sa vyskytujú na tvrdých plochách kúpeľne, ale aj kuchyne či iných miestnosti domu.

Ďalšie tipy a triky pri upratovaní

Dezinfekcia hubky ! Prvý tip ktorý vám prinášam v mojej rubrike bude o dezinfekcii hubiek ktoré si myslím že používame …

Plastové nádoby na ukladanie zvyškov jedla sú jedným z najväčších vymožeností moderného sveta. Ale ako tieto nádoby vyčistiť a odstrániť nežiadúci zápach. …

Kúpeľňa je jedna z najrušnejších miest vo vašom byte a takmer každý hosť ju navštívi, či už sa potrebuje osviežiť …

Nastriekať jedným ťahom, zotrieť a hotovo. Tak nejako vyzerá čistenie kúpeľne v reklamách. Realita je trošku iná a všetci vieme, že …

Scroll to Top