Overený spôsob ako sa zbaviť mravcov bez použitia chemikálií

Ak už sa dostane jeden z mravcov do domu, nasledujú ho aj ostatní. Aj napriek tomu, že sú takí malí, vedia spraviť veľa neporiadku a hlavne nepríjemného pocitu obyvateľov domu. Zabrániť tomu, aby sa dnu nedostali sa dá pomocou jednoduchého triku. Napriek množstvu toxických chemikálií a čistiacich prostriedkov, ktoré drogérie a supermarkety ponúkajú, efektívnym spôsobom môžu byť aj ľahko dostupné potraviny. 

Efektívnym a bezpochyby lacnejším riešením je zmes, ktorú vytvoríte nasledovne:

Priveďte do varu 50 ml vody a následne pridajte 2 lyžice klinčekov, ktoré povaríte cca 10 minút. Nálev nechajte vychladnúť. 250 ml tekutého pracieho prostriedku zmiešajte s 500 ml alkoholu a 1 citrónom a potom ho vlejte do klinčekového nálevu. Potom prelejte túto zmes do fľaše s rozprašovačom a nastriekajte na miesta kde sa vyskytujú mravce najčastejšie. 

Vytvorená zmes má repelentné vlastnosti a nie je absolútne škodlivá pre zdravie. 

Faktom je, že mravce nemajú v láske citrón. Preto druhou najúčinnejšou metódou je vytlačený citrón nakvapkať do dier kde sa mravce objavujú alebo citrónovou šťavou zriedenou s vodou pretrieť podlahy a okná v dome. Nakoniec rozložte citrónovú kôru ktorá ostala po vytlačení citróna okolo vchodu do domu a ku balkónovým dverám. Nielenže sa zabavíte mravcov, ale aj bĺch, ploštíc, pavúkov, komárov a múch, ktoré túto vôňu nenávidia a navyše váš domov bude dezinfikovaný a prevoňaný doslova od podlahy.

Ak chcete zdvojnásobiť účinok pridajte do roztoku aj trochu tymiánu a nechajte roztok odstáť 2 týždne. Vhodný je tiež na čistenie WC alebo odstránenie vodného kameňa.

Dajte nám vedieť na našich sociálnych sieťach, či sa vám táto technika osvedčila a pomohli sme vám v boji s hmyzom v domácnosti.

Vyberte si z našej ponuky

Súprava utierok z mikrovlákna pre kúpeľne

35.99 € s DPH

Dve utierky na podlahu sa postarajú o žiarivo čistú podlahu v kúpeľni. Pomocou návleku na ručnú hubicu je možné bez námahy odstrániť aj zvyšky vodného kameňa a mydla. Vďaka leštiacej utierke zažiaria zrkadlá a iné hladké povrchy v novom lesku.

Čistič okien
WV 5 PREMIUM

89.99 € s DPH

Perfektná súprava s čističom okien s odsávaním WV 5 Premium sa raz-dva postará o čisté okná bez šmúh – bez kvapkania. Vďaka vymeniteľnej batérii, ktorá sa dá dokúpiť, sú možné nekonečné čistiace práce bez problémov.

Parný čistič SC 1

79.99€ s DPH

Kompaktný ručný parný čistič SC 1 čistí úplne bez chémie a nájde uplatnenie v domácnosti prakticky kdekoľvek. Pri dôkladnom čistení parným čističom Kärcher odstránite 99,99 % všetkých baktérií bežných v domácnosti, ktoré sa vyskytujú na tvrdých plochách kúpeľne, ale aj kuchyne či iných miestnosti domu.

Ďalšie tipy a triky pri upratovaní

Dezinfekcia hubky ! Prvý tip ktorý vám prinášam v mojej rubrike bude o dezinfekcii hubiek ktoré si myslím že používame …

Plastové nádoby na ukladanie zvyškov jedla sú jedným z najväčších vymožeností moderného sveta. Ale ako tieto nádoby vyčistiť a odstrániť nežiadúci zápach. …

Kúpeľňa je jedna z najrušnejších miest vo vašom byte a takmer každý hosť ju navštívi, či už sa potrebuje osviežiť …

Nastriekať jedným ťahom, zotrieť a hotovo. Tak nejako vyzerá čistenie kúpeľne v reklamách. Realita je trošku iná a všetci vieme, že …

Scroll to Top