Nevyhadzujte utierky, ktoré sa “nedajú” vyčistiť od fľakov !

Ako často kupujete nové utierky len preto, že sa už nedajú vyprať? V utierkach sa zhromažďujú milióny baktérií a preto by ste ich mali prať častejšie, v závislosti od utierania riadov.

Máme recept ako sa takýchto mastných fľakov zbaviť bez väčšej námahy a utierky budú zasa ako nové.

Efektívnym a bezpochyby lacnejším riešením je zmes, ktorú vytvoríte nasledovne:

Bez ohľadu na to aká je handra, či utierka špinavá, výsledok bude jasne viditeľný vďaka osvedčenému receptu:

 

Najprv vyperte utierky v práčke, aby sa zbavili hrubej špiny. Namiesto pracieho prostriedku hoďte do bubna práčky kapsulu do umývačky riadu. Možno by vám to nenapadlo, ale skutočne to funguje a navyše prečistíte aj samotnú práčku zápachov a nečistôt. Dôležité je prať utierky a handry oddelene od ostatného oblečenia a bez aviváže. 

 

Ak aj napriek tomu ostali na handrách ešte fľaky, vložte ich po vypraní ešte do väčšieho hrnca do ktorého nasypte soľ a sódu bikarbónu (cca 15 g). Zalejte utierky vodou a varte kým voda nezovrie. Občas ich otočte a premiešajte, aby sa soľ dostala na všetky špinavé miesta.

 

Sóda bikarbóna tak nielenže zlikviduje baktérie, ale aj vybieli fľaky na handrách. Zo sporáka hrniec zoberte až keď uvidíte, že fľaky zmizli. Vylejte vodu a opláchnite utierky pod teplou tečúcou vodou. Ak chcete, aby viac voňali, nahraďte aviváž radšej pár kvapkami esenciálneho oleja, ktorý neškodí zdraviu tak ako aviváž.

Uvidíte, že utierky budú ako nové, čím nielenže ušetríte finančné prostriedky, ale aj životné prostredie.

 

Dajte nám vedieť na našich sociálnych sieťach, či sa vám táto technika osvedčila, potešíme sa každému názoru.

Vyberte si z našej ponuky

Súprava utierok z mikrovlákna pre kúpeľne

35.99 € s DPH

Dve utierky na podlahu sa postarajú o žiarivo čistú podlahu v kúpeľni. Pomocou návleku na ručnú hubicu je možné bez námahy odstrániť aj zvyšky vodného kameňa a mydla. Vďaka leštiacej utierke zažiaria zrkadlá a iné hladké povrchy v novom lesku.

Čistič okien
WV 5 PREMIUM

89.99 € s DPH

Perfektná súprava s čističom okien s odsávaním WV 5 Premium sa raz-dva postará o čisté okná bez šmúh – bez kvapkania. Vďaka vymeniteľnej batérii, ktorá sa dá dokúpiť, sú možné nekonečné čistiace práce bez problémov.

Parný čistič SC 1

79.99€ s DPH

Kompaktný ručný parný čistič SC 1 čistí úplne bez chémie a nájde uplatnenie v domácnosti prakticky kdekoľvek. Pri dôkladnom čistení parným čističom Kärcher odstránite 99,99 % všetkých baktérií bežných v domácnosti, ktoré sa vyskytujú na tvrdých plochách kúpeľne, ale aj kuchyne či iných miestnosti domu.

Ďalšie tipy a triky pri upratovaní

Dezinfekcia hubky ! Prvý tip ktorý vám prinášam v mojej rubrike bude o dezinfekcii hubiek ktoré si myslím že používame …

Plastové nádoby na ukladanie zvyškov jedla sú jedným z najväčších vymožeností moderného sveta. Ale ako tieto nádoby vyčistiť a odstrániť nežiadúci zápach. …

Kúpeľňa je jedna z najrušnejších miest vo vašom byte a takmer každý hosť ju navštívi, či už sa potrebuje osviežiť …

Nastriekať jedným ťahom, zotrieť a hotovo. Tak nejako vyzerá čistenie kúpeľne v reklamách. Realita je trošku iná a všetci vieme, že …

Scroll to Top