Dajte zbohom zažltnutým a špinavým špáram v kúpeľni

Nie každý má čas a chuť čistiť špáry medzi dlaždicami v kúpeľni pravidelne, aby sa vyhol ich zažltnutiu, zosivnutiu alebo sa na nich vytvorí pleseň, ktorej sa dá len ťažko zbaviť. Objavili sme pre vás pár trikov ako sa s touto kozmetickou chybou kúpeľne vysporiadať a poradiť si s ňou čo najrýchlejšie, bez námahy a hlavne ekologicky.

Najlepším pomocníkom na špáry bude, tak ako už v mnohých prípadoch – OCOT. Avšak ten sa nesmie používať v niektorých prípadoch. Pri silikónových hmotách je ocot možné použiť a to čo najskôr, už pri prvom napadnutí plesňou. Naopak pri cementovej škárovacej hmote môže spôsobiť viac škody ako úžitku, pretože ocot reaguje s vápnom. 

Zmiešajte štvrtinu šálky octu s polovicou šálky jedlej sódy, teplou vodou a šťavou z troch citrónov. Následne pomocou zubnej kefky naneste zmes krúžením na miesta, ktoré potrebujú obnoviť vzhľad. Po vyčistení pretrite miesta teplou handrou.

V prípade, že máte v kúpeľni biele obkladačky alebo špárovaciu hmotu, na vybielenie môžete použiť aj bielidlo na bielizeň. Zrejme ste to netušili, avšak skutočne to funguje. Zmiešajte štvrtinu šálky bielidla s troma štvrtinami šálky jedlej sódy a následne zmes naneste starou kefkou do špár. Potom sa pustite do čistenia. 

Najlepší, najekologickejší a najrýchlejší spôsob ako dosiahnuť skvelý výsledok je jednoznačne parný čistič, ktorý nájde využitie nielen v kúpeľni na obkladačky, ale aj kdekoľvek v kuchyni. Rôzne druhy parných čističov nájdete aj v našom e-shope

S parným čističom Kärcher odstránite 99% všetkých bežných domácich baktérií z typických domácich tvrdých povrchov. Vďaka svojmu kompaktnému rozmeru je zariadenie predurčené na priebežné, rýchle či dôkladné čistenie. Následne ho možno skladovať priamo na mieste, kde sa používa, bez veľkých nárokov na miesto. Dokonale čistí armatúry, dlaždice, varné dosky, digestor alebo aj tie najmenšie rýhy a špáry – účinná para a bohaté príslušenstvo sa postarajú o dokonalú čistotu. Počas krátkej chvíle odstránite silné a odolné nečistoty či usadeniny.

Dajte nám vedieť na našich sociálnych sieťach, či sa vám táto technika osvedčila a pomohli sme vám v boji so škaredými špárami v kúpeľni. .

Vyberte si z našej ponuky

Súprava utierok z mikrovlákna pre kúpeľne

35.99 € s DPH

Dve utierky na podlahu sa postarajú o žiarivo čistú podlahu v kúpeľni. Pomocou návleku na ručnú hubicu je možné bez námahy odstrániť aj zvyšky vodného kameňa a mydla. Vďaka leštiacej utierke zažiaria zrkadlá a iné hladké povrchy v novom lesku.

Čistič okien
WV 5 PREMIUM

89.99 € s DPH

Perfektná súprava s čističom okien s odsávaním WV 5 Premium sa raz-dva postará o čisté okná bez šmúh – bez kvapkania. Vďaka vymeniteľnej batérii, ktorá sa dá dokúpiť, sú možné nekonečné čistiace práce bez problémov.

Parný čistič SC 1

79.99€ s DPH

Kompaktný ručný parný čistič SC 1 čistí úplne bez chémie a nájde uplatnenie v domácnosti prakticky kdekoľvek. Pri dôkladnom čistení parným čističom Kärcher odstránite 99,99 % všetkých baktérií bežných v domácnosti, ktoré sa vyskytujú na tvrdých plochách kúpeľne, ale aj kuchyne či iných miestnosti domu.

Ďalšie tipy a triky pri upratovaní

Dezinfekcia hubky ! Prvý tip ktorý vám prinášam v mojej rubrike bude o dezinfekcii hubiek ktoré si myslím že používame …

Plastové nádoby na ukladanie zvyškov jedla sú jedným z najväčších vymožeností moderného sveta. Ale ako tieto nádoby vyčistiť a odstrániť nežiadúci zápach. …

Kúpeľňa je jedna z najrušnejších miest vo vašom byte a takmer každý hosť ju navštívi, či už sa potrebuje osviežiť …

Nastriekať jedným ťahom, zotrieť a hotovo. Tak nejako vyzerá čistenie kúpeľne v reklamách. Realita je trošku iná a všetci vieme, že …

Scroll to Top