mastnota v kuchyni v dome v izbe mastné povrchy

Ako na mastnotu v kuchyni?

Kuchyňa je frekventovaným miestom v domácnosti, kde často dochádza k znečisteniu. Vyprsknutý olej napríklad pri vyprážaní dokáže narobiť poriadnu neplechu. Mastnota ostáva na spotrebičoch a plochách, na ktoré sa potom lepí prach a ten sa potom ťažko odstraňuje. Prečítajte si, ako sa zbaviť zaschnutých tukov a mastnoty rýchlo a jednoducho.

Najlepším prostriedkom na ochranu kuchyne pred znečistením mastnotou je prevencia. Preto, keď vám pri varení vyprskne olej či masť, je dobré, aby ste zašpinené miesto utreli hneď. Predídete tak tomu, že tuk zaschne a jeho čistenie bude o to ťažšie. Navyše, keď sa na mastnotou znečistenú plochu nalepí ešte aj prach, stáva sa z toho ozajstný kuchynský nepriateľ.

Držte sa rady, že pri odstraňovaní mastnoty by ste nemali používať hrubé špongie. Mohli by narušiť povrch spotrebičov či kuchynskej linky, na ktorý sa potom ďalšia špina prichytí oveľa rýchlejšie.

Ak sa chcete vyhnúť chemickým prípravkom na odstraňovanie mastnoty, veľmi dobrým pomocníkom je citrón. Vytlačte polovicu citróna, môžete pridať aj trochu soli, aby ste zdrsnili plochy pri čistení a touto zmesou utrite znečistené miesta. Následne ich už len pretrite papierovou utierkou.

Dobrým prostriedkom na odstránenie mastnoty je aj kypriaci prášok. Okrem toho, že je cenovo veľmi výhodný, je aj dostatočne účinný. Pomôže vám aj ocot, zmiešajte pár kvapiek s vodou a lyžičkou soli. Prach s mastnotou pekne pustí a touto zmesou dokonale vyleštíte aj chromované doplnky v kuchyni.

Na odstránenie mastnoty v kuchyni môžete použiť aj jedlú sódu. Zmiešajte 3 lyžice so šálkou teplej vody a prelejte do fľaše s rozprašovačom. Nastriekajte na mastné miesta a nechajte pôsobiť 10 minút. Potom povrch len zotrite handričkou a utrite do sucha.

S čistením mastných povrchov vám pomôže aj roztok jemného mydla s vodou, v pomere 1:1. Ak chcete zvýšiť účinnosť roztoku, môžete do neho prisypať lyžičku soli. Navlhčenú mastnotu týmto roztokom len stiahnite handričkou a utrite do sucha.

Vyberte si z našej ponuky

RM FoamStop Citrus 125ml

11.99 € s DPH

S týmto tekutým odpeňovačom s citrusovou vôňou bez alergénov sa rušivá mastnota okamžite rozpustí.

RM FoamStop neutral 125ml

8.99 € s DPH

S týmto tekutým odpeňovačom s neutrálnou vôňou sa rušivá pena okamžite rozpustí.

Dezinfekčný čistič RM 732 5 l

79.80€ s DPH

Pôsobí baktericídne, fungicídne, čiastočne ničí vírusy a má veľmi dobrý čistiaci účinok.

Ďalšie tipy a triky pri upratovaní

Kúpeľňa a toaleta by mali patriť medzi miestnosti, v ktorých sa upratuje najčastejšie. Práve kvôli zvýšenej vlhkosti je väčšie riziko vzniku rôznych …

Aj napriek tomu, že z práčky pravidelne vyberáte čistú a voňavú bielizeň, môže sa stať, že sa v nej usadí vodný kameň či …

Určite to dobre poznáte. Niekedy peknú vôňu domova naruší nepríjemný a nechcený zápach. Či už má svoj pôvod v cigaretovom dyme, chladničke, …

Plesne sú síce súčasťou prírody, no ak sa dostanú do našej domácnosti, spôsobujú nám skôr škodu, než úžitok. Vyskytujú sa …

Scroll to Top