Ako na mastnotu v kuchyni?

u9

Kuchyňa je frekventovaným miestom v domácnosti, kde často dochádza k znečisteniu. Vyprsknutý olej napríklad pri vyprážaní dokáže narobiť poriadnu neplechu. Mastnota ostáva na spotrebičoch a plochách, na ktoré sa potom lepí prach a ten sa potom ťažko odstraňuje. Prečítajte si, ako sa zbaviť zaschnutých tukov a mastnoty rýchlo a jednoducho.

Najlepším prostriedkom na ochranu kuchyne pred znečistením mastnotou je prevencia. Preto, keď vám pri varení vyprskne olej či masť, je dobré, aby ste zašpinené miesto utreli hneď. Predídete tak tomu, že tuk zaschne a jeho čistenie bude o to ťažšie. Navyše, keď sa na mastnotou znečistenú plochu nalepí ešte aj prach, stáva sa z toho ozajstný kuchynský nepriateľ.

Držte sa rady, že pri odstraňovaní mastnoty by ste nemali používať hrubé špongie. Mohli by narušiť povrch spotrebičov či kuchynskej linky, na ktorý sa potom ďalšia špina prichytí oveľa rýchlejšie.

Ak sa chcete vyhnúť chemickým prípravkom na odstraňovanie mastnoty, veľmi dobrým pomocníkom je citrón. Vytlačte polovicu citróna, môžete pridať aj trochu soli, aby ste zdrsnili plochy pri čistení a touto zmesou utrite znečistené miesta. Následne ich už len pretrite papierovou utierkou.

Dobrým prostriedkom na odstránenie mastnoty je aj kypriaci prášok. Okrem toho, že je cenovo veľmi výhodný, je aj dostatočne účinný. Pomôže vám aj ocot, zmiešajte pár kvapiek s vodou a lyžičkou soli. Prach s mastnotou pekne pustí a touto zmesou dokonale vyleštíte aj chromované doplnky v kuchyni.

Na odstránenie mastnoty v kuchyni môžete použiť aj jedlú sódu. Zmiešajte 3 lyžice so šálkou teplej vody a prelejte do fľaše s rozprašovačom. Nastriekajte na mastné miesta a nechajte pôsobiť 10 minút. Potom povrch len zotrite handričkou a utrite do sucha.

S čistením mastných povrchov vám pomôže aj roztok jemného mydla s vodou, v pomere 1:1. Ak chcete zvýšiť účinnosť roztoku, môžete do neho prisypať lyžičku soli. Navlhčenú mastnotu týmto roztokom len stiahnite handričkou a utrite do sucha.

Pridajte Komentár

Scroll to Top