vysávač, vianoce, upratovanie, čistenie kobercov

Predvianočné upratovanie. Ako na to?

Každoročnou súčasťou prípravy na Vianoce je aj predvianočné upratovanie. Svoje byty či domy chceme mať dokonale čisté a pripravené na to, aby sme si mohli počas sviatkov radosti a pokoja poriadne oddýchnuť. Aby sa však upratovanie pred Vianocami nestalo nočnou morou, prinášame vám zopár rád, ktoré vám s upratovaním domácnosti pomôžu.

Nenechávajte si upratovanie na poslednú chvíľu. Predídete tak zbytočnému stresu a panike. S upratovaním by ste mali začať aspoň 3 týždne pred Vianocami. Upratujte postupne, nemusíte urobiť všetko naraz. Prácu si rozdeľte a pred Vianocami vám už len postačí poriadiť, čo zvládnete podstatne rýchlejšie, ako keby ste mali robiť všetko naraz.

Zamyslite sa nad tým, čo musíte spraviť nevyhnutne pred Vianocami a čo môže počkať do jari. Napríklad, či je potrebné vytepovať koberce, vyleštiť drevený nábytok, alebo umyť všetok porcelán z vitríny. To, čo uznáte za najmenej podstatné, odložte na inokedy.

Nie je pravidlo, že celé upratovanie musíte absolvovať sami. Rozdeľte si úlohy v rámci domácnosti medzi jednotlivými rodinnými príslušníkmi či spolubývajúcimi. Zrazu pôjde celé upratovanie rýchlejšie.

Upracte všetko na svoje miesto, uložte všetky nepotrebné veci do skríň, vyhoďte veci, ktoré nepotrebujete alebo nepoužívate. Roztrieďte aj staré noviny a časopisy, ktorých kopy môžu vyvolať pocit neporiadku. Držte sa zásady, že upratovať sa má od okien ku dverám a zhora nadol. Vyhnete sa tak zbytočnému prevláčaniu špiny po domácnosti.

Okrem klasického utierania prachu z nábytku by ste sa pred Vianocami mali zbaviť aj prachu zo žalúzií, poličiek či počítača. S tým vám pomôže vysávač s použitím malého nadstavca so štetinkami.

Vyberte si z našej ponuky

Čistič tvrdých podláh FC 5i Cordless

379.00€ s DPH

Kombinuje všetky výhody čističa tvrdých podláh FC 5 s flexibilitou bezkáblového čistenia: FC 5 Cordless vrátane funkcie 2 v 1 na stieranie a vysávanie v jednom kroku.

Vysávač VC 3

142.99 € s DPH

Bezvreckový multicyklónový vysávač VC 3 značky Kärcher kombinuje silný čistiaci výkon s funkčným dizajnom. Pri používaní presviedča tým, že nestráca na sacej sile a vďaka umývateľnej nádobe na nečistoty šetrí veľa peňazí za filtračné vrecká.

Čistič podláh
FC 3 Cordless

279.99€ s DPH

FC 3 Cordless čistí podlahu vďaka inovačnej samočistiacej funkcie vždy čistou vodou. Vďaka svojmu štíhlemu tvaru sa okrem toho dostane bez námahy aj pod nábytok.

Ďalšie tipy a triky pri upratovaní

Kúpeľňa a toaleta by mali patriť medzi miestnosti, v ktorých sa upratuje najčastejšie. Práve kvôli zvýšenej vlhkosti je väčšie riziko vzniku rôznych …

Aj napriek tomu, že z práčky pravidelne vyberáte čistú a voňavú bielizeň, môže sa stať, že sa v nej usadí vodný kameň či …

Určite to dobre poznáte. Niekedy peknú vôňu domova naruší nepríjemný a nechcený zápach. Či už má svoj pôvod v cigaretovom dyme, chladničke, …

Plesne sú síce súčasťou prírody, no ak sa dostanú do našej domácnosti, spôsobujú nám skôr škodu, než úžitok. Vyskytujú sa …

Scroll to Top