Poriadok v kuchyni? Tieto tipy vám to uľahčia.

Kuchyňa je miesto, kde trávime podstatnú časť nášho času. Okrem toho že tu varíme a pečieme chutné jedlá či koláče, chceme ju mať peknú a čistú. Udržiavanie poriadku je však mnohokrát náročné ako na čas, tak aj na energiu. Ako si teda upratovanie v kuchyni uľahčiť? Prečítajte si niekoľko tipov.

Umývajte riad priebežne

  • Určite sa vám už stalo, že pri varení alebo pečení sa vám nakopila hŕba špinavého riadu a kuchyňa vyzerala ako po výbuchu. Aby ste sa tomu vyhli, najlepšie bude, ak riad budete umývať priebežne počas prípravy jedál. Tiež nepoužívajte všetky taniere a poháre naraz. Pri príprave jedál môžete použiť rovnakú vec viackrát. Napríklad dosku na krájanie môžete použiť na nakrájanie chleba ale aj zeleniny.

Dodržujte ukladací poriadok

  • Každý druh potraviny či suroviny by mal v kuchyni mať svoje dané miesto. Vyhnite sa tomu, že budete mať pri varení chaos a odkladajte veci priebežne. Nevyberajte napríklad všetky koreniny naraz, ale používajte ich priebežne. Rovnako tiež po prinesení nákupu domov ho vykladajte systematicky. Ak neviete, ako uskladňovať niektoré potraviny, prečítajte si v tomto článku.

Nepodceňujte používanie digestora

  • Ak v kuchyni nie je dostatočná cirkulácia vzduchu, môže v dôsledku zvýšenej vlhkosti dôjsť k vzniku plesní. Tie sa objavujú vo forme tmavých fľakov na stenách či iných povrchoch. S využitím digestora, ktorý odvádza vodné pary vznikajúce pri varení, sa tomu vyhnete. Ak sa však už pleseň vo vašej kuchyni objavila, vyčistiť ju môžete s pomocou čistiacich prostriedkov proti plesniam a baktériám.
Uschovanie potravín v šuflíkoch v kuchyni

Vyberte si z našej ponuky

Parný čistič SC 1

79.99 € s DPH

Kompaktný ručný parný čistič SC 1 čistí úplne bez chémie a nájde uplatnenie v domácnosti prakticky kdekoľvek. Pri dôkladnom čistení odstránite 99,99 % baktérií .

FC 3 CORDLESS + WV 2 PREMIUM RUŽOVÁ STUŽKA

259.00€ s DPH

Stierať podlahu nonstop s čistou vodou? FC 3 Cordless to umožňuje pomocou inovačnej samočistiacej funkcie – a bežné mopy sú zbytočné. Teraz spolu s čističom okien ešte výhodnejšie.

Čistič podláh
FC 3 Cordless

279.99€ s DPH

FC 3 Cordless čistí podlahu vďaka inovačnej samočistiacej funkcie vždy čistou vodou. Vďaka svojmu štíhlemu tvaru sa okrem toho dostane bez námahy aj pod nábytok.

Ďalšie tipy a triky pri upratovaní

Nie každý má čas a chuť čistiť špáry medzi dlaždicami v kúpeľni pravidelne, aby sa vyhol ich zažltnutiu, zosivnutiu alebo …

Ako často kupujete nové utierky len preto, že sa už nedajú vyprať? V utierkach sa zhromažďujú milióny baktérií a preto …

Ak už sa dostane jeden z mravcov do domu, nasledujú ho aj ostatní. Aj napriek tomu, že sú takí malí, …

Kto by nechcel zaspávať doma s pocitom ako v luxusnej hotelovej izbe… Ľaháte si do čerstvo vypratých, voňavých a jemných …

Scroll to Top