Správne uchovávanie potravín. Ako vydržia čerstvé čo najdlhšie?

Určite sa vám už zopárkrát stalo, že ste museli vyhodiť nejakú potravinu. Či už preto, že nebola čerstvá alebo bola pokazená. Na to, aby potraviny vydržali čo najdlhšie, je potrebné vedieť, ako ich správne uskladňovať. Prečítajte si niekoľko tipov, s ktorými sa vyhnete zbytočnému vyhadzovaniu potravín.

Chlieb

Ak chcete aby vám chlieb vydržal čerstvý čo najdlhšie, zabaľte ho namiesto igelitového či plastového vrecka do čistej utierky a odložte do chlebníka. Umožníte mu tak dýchať a zabránite jeho splesniveniu. Môžete ho, v prípade, že ho nespotrebujete celý, rozdeliť na menšie časti, ktoré odložíte do mrazničky v špeciálnych vreckách na zamrazovanie. Čerstvé pečivo by ste mali zamrazovať vždy vychladnuté.

Vajíčka

Bežne sa vajíčka ukladajú do chladničky v pôvodných kartónových obaloch. To však nie je správna voľba, pretože obal môže byť zdrojom veľkého počtu mikroorganizmov. Najlepšie bude, ak vajíčka preložíte do stojanov v chladničke, a to užším koncom smerom nadol, pretože v tomto mieste majú silnejšiu škrupinu.

Koreňová zelenina

Mrkva, petržlen či iná koreňová zelenina si vyžaduje chlad a nízku vlhkosť vzduchu. Ak skladujete napríklad mrkvu v chladničke, mali by ste jej odkrojiť, tak ako aj pri inej koreňovej zelenine, listy a stonky a tak ju vložiť do plastovej nádoby s vetraním.

Banány

Banány by sa mali uchovávať pri teplote od 13 do 15°C, vydržia tak dlhšie chutné a čerstvé. Ak budete banány uchovávať v chladničke, môže sa stať, že šupka rýchlejšie zhnedne.

Káva

Na zachovanie pôvodnej vône a chuti presypte kávu z jej obalu do uzatvárateľnej a tmavej dózy. Uložte ju na suchom a chladnejšom mieste. Môžete ju odložiť aj do chladničky, ale dajte pozor na to, aby sa do nej nedostala vlhkosť.

Syry

Tvrdé syry by ste mali uchovávať v chlade a v tme. Najlepšie bude, ak ich uložíte do chladničky pod poklop. Aj ich zabalíte do plastovej fólie, rýchlejšie splesnivejú. Čo sa týka aromatických syrov, tie radšej skladujte v uzatvárateľnej nádobe. Mäkké syry vydržia dlhšie, ak ich necháte vo svojom pôvodnom obale.

Vyberte si z našej ponuky

Čistič tvrdých podláh FC 5i Cordless

379.00€ s DPH

Kombinuje všetky výhody čističa tvrdých podláh FC 5 s flexibilitou bezkáblového čistenia: FC 5 Cordless vrátane funkcie 2 v 1 na stieranie a vysávanie v jednom kroku.

FC 3 CORDLESS + WV 2 PREMIUM RUŽOVÁ STUŽKA

259.00€ s DPH

Stierať podlahu nonstop s čistou vodou? FC 3 Cordless to umožňuje pomocou inovačnej samočistiacej funkcie – a bežné mopy sú zbytočné. Teraz spolu s čističom okien ešte výhodnejšie.

Čistič podláh
FC 3 Cordless

279.99€ s DPH

FC 3 Cordless čistí podlahu vďaka inovačnej samočistiacej funkcie vždy čistou vodou. Vďaka svojmu štíhlemu tvaru sa okrem toho dostane bez námahy aj pod nábytok.

Ďalšie tipy a triky pri upratovaní

Nie každý má čas a chuť čistiť špáry medzi dlaždicami v kúpeľni pravidelne, aby sa vyhol ich zažltnutiu, zosivnutiu alebo …

Ako často kupujete nové utierky len preto, že sa už nedajú vyprať? V utierkach sa zhromažďujú milióny baktérií a preto …

Ak už sa dostane jeden z mravcov do domu, nasledujú ho aj ostatní. Aj napriek tomu, že sú takí malí, …

Kto by nechcel zaspávať doma s pocitom ako v luxusnej hotelovej izbe… Ľaháte si do čerstvo vypratých, voňavých a jemných …

Scroll to Top