Ako na zápach z práčky?

Cm4L.zapach_z_pracky_vycistite_ju_lacno_a_bez_chemie

Aj napriek tomu, že z práčky pravidelne vyberáte čistú a voňavú bielizeň, môže sa stať, že sa v nej usadí vodný kameň či dokonca plesne a z práčky potom cítiť nepríjemný zápach. Poradíme vám, čo robiť, aby ste sa tohto problému rýchlo a efektívne zbavili.

So zápachom v práčke je spojené najmä pranie tmavého oblečenia. To sa zvykne prať na nízkych teplotách a tak nedochádza k úplnému rozpusteniu pracích prostriedkov. Stopy prášku v podobe usadenín ostanú v rôznych častiach práčky, ktoré môžu začať nepríjemne zapáchať. Príčinou zápachu môže byť aj dlhšie nepoužívanie práčky, a to kvôli zvyškom vody v hadici. Preto je potrebné vždy vypustiť vodu cez filter, alebo pred novým praním pustiť práčku naprázdno. Pozor si treba dať aj pri násypke, kde sa častokrát zadržiavajú zvyšky pracích prostriedkov a aviváže, ktoré môžu veľmi ľahko splesnivieť. Pravidelne by ste mali čistiť aj tesnenie v okolí dvierok.

Zápachu môžete predchádzať tak, že práčku budete nechávať otvorenú a odvetranú. Aspoň dvakrát do roka by ste práčku mali vyčistiť kyselinou citrónovou alebo octom. Na drobnú bielizeň by ste mali používať vrecká na pranie a nezabúdajte ani na zvyšky vody v hadici. Ak periete na nízkych teplotách, mali by ste používať prostriedky na to určené.

Ak sa už zápach z práčky u vás objavil, môžete použiť prvú pomoc v podobe kyseliny citrónovej s trochou octu. Naplňte násypku na dávkovanie touto zmesou a nechajte naprázdno prebehnúť cyklus práčky pri 90 stupňoch, a to minimálne dvakrát po sebe. Táto zmes účinne bojuje proti zápachu, nečistotám, vodnému kameňu ale aj usadeninám.

Zápachu sa zbavíte aj pravidelným čistením. Najúčinnejším prostriedkom je zmes vody a octu v pomere 1 : 1. Touto zmesou vyčistite priestor pod dávkovačom, bubon ale aj tesniacu gumu. V prípade, že sa objavila pleseň, handru namočenú v tomto roztoku môžete vložiť do tesnenia, na miesto výskytu plesne a nechajte pôsobiť. Potom ju len vyberte a miesto dôkladne vyčistite.

Pridajte Komentár

Scroll to Top