Ako odstrániť zápach v domácnosti?

Určite to dobre poznáte. Niekedy peknú vôňu domova naruší nepríjemný a nechcený zápach. Či už má svoj pôvod v cigaretovom dyme, chladničke, koši alebo kúpeľni, ide o nechceného spoločníka, ktorý nám znepríjemňuje život. Ako sa teda zbaviť zápachu v domácnosti? Prečítajte si niekoľko tipov.

Zápach v chladničke

Nepríjemné a dlhotrvajúce pachy v chladničke spôsobujú predovšetkým potraviny ako ryby, údeniny, kapusta, cesnak či zle uskladnené jedlá. Zápachu v chladničke sa zbavíte s použitím citróna. Postačí vám do nej vložiť pár plátkov tohto citrusu a zápach je onedlho preč. Zápachu sa vám pomôže zbaviť aj miska s octom, ktorú vložíte do chladničky. Ak budete chladničku umývať, môžete ju vytrieť liehom.

Cigaretový zápach

Umiestnite do miestnosti misku s octom, alebo do popolníka zapáľte bobkový list.

Prírodný osviežovač vzduchu

Ak sa chcete vyhnúť bežným osviežovačom zo supermarketov, môžete svoj domov prevoňať s použitím pomaranča a klinčekov. Do pomaranča nastrkajte klinčeky a takto podomácky vyrobený osviežovač môžete použiť v ktorejkoľvek miestnosti.

Zápach sa môže skrývať v záclonách

Možno sa to na prvý pohľad nezdá, no pôvodcom nepríjemného zápachu v domácnosti môžu byť záclony či závesy. Preto, ak si chcete svoj domov prevoňať, vyperte ich. Môžu byť totiž napáchnuté rôznymi nepríjemnými vôňami. Rovnako, ako pri záclonách a závesoch, je tomu aj pri ostatnom bytovom textile.

Pachy v koberci

Pachov usadených v koberci sa zbavíte s pomocou sódy bikarbóny. Posypte koberec sódu, nechajte pôsobiť dve až tri hodiny a potom koberec povysávajte.

Zápach z topánok

Tohto nepríjemného zápachu sa zbavíte, ak na noc vložíte do topánok kúsok obyčajnej kriedy. Tá nasiakne vlhkosť a zápach. Použiť môžete aj škoricu, ktorá rovnako nasiakne a pôsobí tiež proti kožným plesniam.

Pridajte Komentár

Scroll to Top