Praktické rady pri upratovaní a čistení kúpeľne

Kúpeľňa a toaleta by mali patriť medzi miestnosti, v ktorých sa upratuje najčastejšie. Práve kvôli zvýšenej vlhkosti je väčšie riziko vzniku rôznych plesní, usadenín či vodného kameňa. Pri každodennom používaní sa usadzujú nepríjemné nečistoty, ktoré na kráse kúpeľne vôbec nepridávajú.  Prečítajte si niekoľko tipov, ktoré vám upratovanie kúpeľne uľahčia.

Pred tým, než začnete kúpeľňu čistiť, je potrebné zbaviť sa všetkých nepotrebných vecí, ktoré len zaberajú priestor. Vytrieďte kozmetiku, čistiace prostriedky či uteráky. Následne môžete pristúpiť k samotnému upratovaniu. Držte sa princípu zhora nadol, vyčistite vaňu, umývadlo, vodné batérie a postupne sa dostaňte k vyčisteniu obkladov a špár. Keď sa zbavíte hrubej špiny, môžete začať leštiť chrómové a sklenené plochy.

Veľmi účinným trikom pri čistení kúpeľne je použitie sódy bikarbóny. V kombinácii s octom je veľmi účinným prostriedkom proti zažltnutému a zašlému povrchu. Sóda v kombinácii s octom účinne pomáha aj pri odstraňovaní vodného kameňa. Okrem toho, môžete použiť aj citrónovú alebo pomarančovú šťavu či prášok do pečiva. Postačí vám nejaká handrička či špongia, ktorou povrch vyčistíte a následne ho opláchnete čistou vodou.

Pomocníkom pri čistení kúpeľne je aj octová voda. Odstráni nepekný povlak na batériách, vodovodných kohútikoch či sprchách. Môžete handru namočiť do roztoku s octom a potom ju priložiť na príslušnom mieste. Nechajte nejakú dobu pôsobiť a vodný kameň po pár hodinách zmizne.

Okrem toho, že sóda bikarbóna pôsobí proti vodnému kameňu či usadeninám, dobre bojuje aj so zápachom. Ak vás v kúpeľni trápia nepríjemné zápachy, zmiešajte sódu bikarbónu so soľou do kúpeľa a vysypte zmes do misky, ktorú potom uložíte do kúpeľne. Takýto „hltič“ pachov vám vydrží aj niekoľko mesiacov.

čistá kúpelňa, umývadlo, vaňa, sprchovací kút

Vyberte si z našej ponuky

Súprava utierok z mikrovlákna pre kúpeľne

35.99 € s DPH

Dve utierky na podlahu sa postarajú o žiarivo čistú podlahu v kúpeľni. Pomocou návleku na ručnú hubicu je možné bez námahy odstrániť aj zvyšky vodného kameňa a mydla. Vďaka leštiacej utierke zažiaria zrkadlá a iné hladké povrchy v novom lesku.

Čistič okien
WV 5 PREMIUM

89.99 € s DPH

Perfektná súprava s čističom okien s odsávaním WV 5 Premium sa raz-dva postará o čisté okná bez šmúh – bez kvapkania. Vďaka vymeniteľnej batérii, ktorá sa dá dokúpiť, sú možné nekonečné čistiace práce bez problémov.

Parný čistič SC 1

79.99€ s DPH

Kompaktný ručný parný čistič SC 1 čistí úplne bez chémie a nájde uplatnenie v domácnosti prakticky kdekoľvek. Pri dôkladnom čistení parným čističom Kärcher odstránite 99,99 % všetkých baktérií bežných v domácnosti, ktoré sa vyskytujú na tvrdých plochách kúpeľne, ale aj kuchyne či iných miestnosti domu.

Ďalšie tipy a triky pri upratovaní

Vedeli ste, že vďaka rýchlemu a správnemu nastaveniu okien môžete ušetriť na energiách? Plastové okná ste si určite kúpili s …

,,Plánovanie upratovania domu je kľúčom k rodinnej harmónii“ Každý chce uprataný a čistý dom bez námahy a my by sme …

Potrebujeme ich každý deň a umiestniť ich nie je vždy oku lahodiace. My vám však dnes ukážeme pár trikov a …

Pri umývaní okien nielen na výškových budovách sme si všimli, že fasády domu sú čoraz viac zanedbané a zničené kvôli …

Scroll to Top