Praktické rady pri upratovaní a čistení kúpeľne

bathroom

Kúpeľňa a toaleta by mali patriť medzi miestnosti, v ktorých sa upratuje najčastejšie. Práve kvôli zvýšenej vlhkosti je väčšie riziko vzniku rôznych plesní, usadenín či vodného kameňa. Pri každodennom používaní sa usadzujú nepríjemné nečistoty, ktoré na kráse kúpeľne vôbec nepridávajú.  Prečítajte si niekoľko tipov, ktoré vám upratovanie kúpeľne uľahčia.

Pred tým, než začnete kúpeľňu čistiť, je potrebné zbaviť sa všetkých nepotrebných vecí, ktoré len zaberajú priestor. Vytrieďte kozmetiku, čistiace prostriedky či uteráky. Následne môžete pristúpiť k samotnému upratovaniu. Držte sa princípu zhora nadol, vyčistite vaňu, umývadlo, vodné batérie a postupne sa dostaňte k vyčisteniu obkladov a špár. Keď sa zbavíte hrubej špiny, môžete začať leštiť chrómové a sklenené plochy.

Veľmi účinným trikom pri čistení kúpeľne je použitie sódy bikarbóny. V kombinácii s octom je veľmi účinným prostriedkom proti zažltnutému a zašlému povrchu. Sóda v kombinácii s octom účinne pomáha aj pri odstraňovaní vodného kameňa. Okrem toho, môžete použiť aj citrónovú alebo pomarančovú šťavu či prášok do pečiva. Postačí vám nejaká handrička či špongia, ktorou povrch vyčistíte a následne ho opláchnete čistou vodou.

Pomocníkom pri čistení kúpeľne je aj octová voda. Odstráni nepekný povlak na batériách, vodovodných kohútikoch či sprchách. Môžete handru namočiť do roztoku s octom a potom ju priložiť na príslušnom mieste. Nechajte nejakú dobu pôsobiť a vodný kameň po pár hodinách zmizne.

Okrem toho, že sóda bikarbóna pôsobí proti vodnému kameňu či usadeninám, dobre bojuje aj so zápachom. Ak vás v kúpeľni trápia nepríjemné zápachy, zmiešajte sódu bikarbónu so soľou do kúpeľa a vysypte zmes do misky, ktorú potom uložíte do kúpeľne. Takýto „hltič“ pachov vám vydrží aj niekoľko mesiacov.

Pridajte Komentár

Scroll to Top